حادثه پلاسکو و تقدیر سرای گل از خانواده شهدای آتشنشان

حادثه ساختمان پلاسکو

تاریخچه ساختمان پلاسکو

ساختمان پلاسکو ساختمانی تجاری در تهران که واقع در ضلع شمال شرقی گازرون، هادی باختر بود. ساختمانی با اسکلت فلزی در ۱۷ طبقه و ارتفاع ۴۲ متر شامل ۵۶۰ واحد تجاری، که در زمان ساخت آن اولین آسمان‌ خراش و ساختمان مدرن خاورمیانه نامیده شد. این ساختمان در سال ۱۳۴۱ بنا شد که بلندترین ساختمان تهران بود و قدمت آن تا زمان حادثه آش سوزی ۵۴ سال بود. ساختمان پلاسکو نماد تهران جدید و معماری مدرن در پایتخت و به عنوان یک نماد شاخص شهری محسوب می‌شد. یکی از بزرگترین مراکز فروش و تولید پوشاک بود. بهترین مکان برای خرید پوشاک با برندهای اصل و مرکز تولید پوشاک با کیفیت بود.
ساختمان پلاسکو جهت مصارف تجاری و اداری استفاده می شد و در برخی طبقات آن رستوران هایی نیز فعالیت می کردند.

حادثه پلاسکو

حادثه پلاسکو در ساختمان پلاسکو رخ داد. در تاریخ ۱۳۹۵/۳۰/۱۰ روز پنج‌شنبه بر اثر آتش‌سوزی فرو ریخت و در مقابل چشمان بسیاری از حاضرین نابود شد. ساختمان در حالی فروریخت که هنوز تعداد زیادی آتش‌نشان در حال مهار آتش‌سوزی، در بیرون و داخل ساختمان بودند و جانشان را از دست دادند. بسیاری از مالکین و کسبه ساکن نیز جان و مال خود را در آتش سوزی از دست دادند. حادثه پلاسکو قلب میلیون ها ایرانی را در سراسر دنیا به درد آورد.

حادثه پلاسکو

حادثه پلاسکو و اقدامات سرای گل

به مناسبت سالگرد این حادثه جانسوز مراسمی برای بزرگداشت آتشنشان های حادثه ساختمان پلاسکو‌ در تهران برگزار شد. تیم سرای گل این افتخار را داشت با اهدای ۳۶ عدد گل رز جاودان شازده کوچولو قرمز به تمام خانواده ها، یاد این عزیزان قهرمان و حقیقتا مایه افتخار هر ایرانی را زنده بدارد.
با اهدای گل رز جاودان که نمادی از عشق و احساس می باشد از خانواده های این قهرمانان هم وطن مان که جانشان را از دست دادند دلجویی شد. کاملا مشخص بود که قلب خانواده‌ها هنوز هم غرق داغ و غم است. 😞
آتشنشانهای قهرمان، به شما می بالیم و هر کدام از شما شاهزاده های واقعی ایران زمین هستید.

حادثه ساختمان پلاسکو

از شرکت رامان که اسپانسر خرید رز جاودان ها از گلفروشی اینترنتی سرای گل بودند سپاسگزاریم. از جناب مجید خواهی برای عکاسی از مراسم حادثه پلاسکو کمال تشکر را داریم. همچنین جناب آقای عبدی که سرای گل را در این مراسم همراه خود کردند تشکر ویژه می کنیم.

مرجع:
تاریخچه ساختمان پلاسکو : ویکی پدیا

گل فروشی اینترنتی سرای گل

ارسال گل و هدیه به سراسر دنیا

www.sarayegol.com