معنی رنگ گل رز

گل رز در رنگهای مختلف موجود است و هر رنگ مفهوم خاصی دارد. زمانی که شما امکان انتخاب رنگ گل رز را از میان گستره نسبتا زیادی از رنگ ها دارید، لازم است معنی رنگ گل رز را بدانید، چون هر رنگ گل رز نقش بسیار مهمی را در انتقال پیام شما به مخاطبتان دارد. در حالی که گل رز عموما برای بیان و نشان دادن عشق می باشد، مفهوم رنگ گل رز در پس بعضی رنگ ها مانند گل رز زرد به شدت متفاوت می باشد. اگر برای شخصی قصد خرید گل رز را دارید، ابتدا با دقت مفهوم رنگ گل رز ها را در زیر بخوانید تا برای انتقال پیام تان انتخاب صحیحی داشته باشید.


معنی رنگ گل رز قرمز

معنی گل رز قرمز
گل رز قرمز نماد جهانی عشق می باشد.

معنی رنگ گل رز قرمز و نماد جهانی آن عشق می باشد. در اکثر نقاط جهان ارسال رز قرمز – چه یک شاخه گل رز قرمز و یا ۱۲ شاخه گل رز قرمز – نشان گر این است که شما به او می گویید “دوستت دارم”. این رنگ گل رز ، احساسات عمیقی را منتقل می کند مانند میل و اشتیاق شما در جلب محبت شخص مورد نظرتان.

غلظت رنگ گل رز قرمز نیز در نمایش میزان احساسات تاثیر دارد. برای مثال گل رز قرمز روشنتر احساسات رمانتیک را نمایش می دهد این در حالی است که گل رز قرمز پر رنگ احساساتی به شدت عمیق و قلبی را نشان می دهد که تا کنون تجربه اش نکرده ایم. گل رز قرمز همچنین نماد زیبایی، شجاعت و احترام نیز می باشد.

معنی گل رز سفید

معنی گل رز سفید
گل رز سفید برای تبریک شروع و آغاز هر مناسبتی و همچنین ابراز همدردی می باشد.

رنگ سفید همیشه نماد پاکی، خلوص، معصومیت، همدردی، معنویت و عشق پاک می باشد و در مورد گل رز سفید نیز صادق است. به همین علت گل رز سفید عموما در مراسم عروسی و مراسم های بزرگداشت برای مثال جهت ادای احترام و فارغ التحصیلی ارسال می شود.

همچنین گل رز سفید می تواند نشانه ای از احترام و یادبود نیز باشد. خرید گل رز سفید و ارسال آن روشی برای گفتن این جمله است که “من به تو فکر می کنم و به یاد تو هستم” و انتخاب مناسبی برای ارسال جهت گرامیداشت عزیز از دست رفته به شخصی می باشد که عزیزی را از دست داده است.

معنی گل رز زرد

معنی گل رز زرد
گل رز زرد تنها گل رزی است که معنای رمانتیک بودن ندارد.

معنی گل رز زرد و نماد آن دوستی، رفاقت و مراقت می باشد. هرگز گل رز زرد را برای شخصی که با ایشان رابطه رمانتیک و احساسی دارید ارسال نکنید در غیر اینصورت شما به ایشان این این پیام را منتقل می کنید که من تمایل دارم صرفا یک رابطه دوستانه ساده با تو داشته باشم. در حقیقت گل رز زرد تنها گلی رزی است که نماد و نشان رمانتیک بودن در پس معنای آن نیست.

معنی گل رز زرد در ارسال به یک دوست، به طور واضح و مهربانانه این است که “به تو فکر می کنم و به یادت هستم”. با ارسال گل رز زرد با خوشبینی تمام و نه هیچ سوء تفاهمی به طور واضح به یک همکار و یا دوست خود ابراز محبت می کنید، به شکلی که به هیچ عنوان رمانتیک نمی باشد.

گل رز زرد به معنی شادی و خوشحالی نیز می باشد. اگر قصد شاد کردن اطرافیان خود، رفیق و یا همکاری را بدون ابراز احساسات رمانتیک دارید، گل  زرد به ایشان هدیه بدید.

معنی گل رز آبی

معنی گل رز آبی
گل رز آبی نماد مرموز بودن، راز و عشق دست نیافنتی می باشد.

گل رز آبی از جنس گل رز می باشد ولی به صورت طبیعی رشد نمی کند. گل رز، فاقد ژن تولد رنگ آبی می باشد و با تغییر ژن آن امکان پرورش گل رز آبی ایجاد شد. گل رز آبی نماد مرموز بودن، راز و عشق دست نیافتنی می باشد.

اگر عاشق فردی شدید و قصد داشتید به صورت مرموز برای ایشان گل ارسال کنید، گل رز آبی پیام شما را بصورت واضحی منتقل می کند.
رنگ آبی نماد صلح و آرامش می باشد و در صورتی که گل رز آبی را به کسی ارسال می کنید پیام آرامش و صلح و صفا را را به او خواهید داد.

معنی گل رز کرم

معنی گل رز کرم
گل رز کرم نماد قدردانی، اندیشیدن به شخص مقابل، جذابیت و افسون می باشد.

معنی گل رز کرم و نماد آن قدردانی، اندیشیدن به طرف مقابل، جذابیت وافسون می باشد. گل رز کرم رنگ را جهت تشکر و قدردانی از افرادی که برای شما زحمت می کشند مانند مادر و پدر و یا معلمین و استادان و پزشکان و یا افرادی که شما قصد نشان دادن قدردانی از ایشان را دارید ارسال نمایید. اگرچه رزهای کرم شبیه رزهای سفید هستند ولی معنی آنها با یکدیگر متفاوت است.

معنی گل رز نارنجی

معنی گل رز نارنجی
گل رز نارنجی نماد جوانه زدن احساسات رمانتیک به خصوص در شروع یک رابطه می باشد.

مفهوم گل رز نارنجی و نماد آن شور و اشتیاق می باشد و جایگزین خلاقانه ای برای ارسال گل در روز ولنتاین و مناسبتهای عاشقانه مشابه می باشد، در حالی که عموما بیشتر افراد گل رز قرمز به یکدیگر ارسال می کنند.

معنی گل رز نارنجی ابراز عشق می باشد ولی نه بیشتر از یک دسته گل رز قرمز. گل رز نارنجی نماد شور است و عشق را از رز قرمز و دوستی و علاقه را از رز زرد گرفته است. در نتیجه می توان گفت گل رز نارنجی نماد جوانه زدن احساسات رمانتیک به خصوص در شروع یک رابطه می باشد. این امر سبب می شود گل رز نارنجی انتخاب مطمئنی برای ارسال در شروع یک رابطه عاشقانه باشد ولی برای روابط عاشقانه ای که مدت زمان نسبتا طولانی شکل گرفته است البته خرید گل رز قرمز و ارسال آن انتخاب مناسبتری است.

معنی گل رز بنفش

معنی گل رز بنفش
گل رز بنفش راهی برای نمایش عشق در نگاه اول می باشد.

اگرچه گل های بنفش خیلی مورد استفاده نیستند، آنها شگفتی یا تحسین را نشان می دهند. گل های بنفش اغلب با سلطنت و شکوه و جلال همراه هستند و عموما به ملکه ها و پادشاهان داده می شوند.

در نتیجه گل رز بنفش پر رنگ بسیار مناسب می باشد برای ارسال به مناسبت های شاد و جشن ها مانند جشن تولد و غیره که به گیرنده احساس خاص بودن را در میان حاضرین می دهد. معنی گل رز  بنفش مایل به ارغوانی “عشق در نگاه اول” می باشد. مانند رنگ تیره گل رز بنفش، این احساسات با افسون گری همراه است اما این پیام با گل رز ارغوانی بیشتر همراه است.

معنی گل رز صورتی

معنی گل رز صورتی
گل رز صورتی تیره نماد سپاسگزاری است و گل رز صورتی کم رنگ برای ارسال به مناسبت های دلسوزانه می باشد.

مفهوم گل رز صورتی و نماد آن شکرگذاری، قدردانی و ستایش، لطافت و ظرافت، فضل و شادی است. عموما بین گل رز صورتی و گل رز قرمز روشن یک مقایسه وجود دارد. هر دو آنها وقتی به شخصی داده می شود نمادی از تحسین می باشند.

دقیقا مانند گل رز قرمز گل رز صورتی نیز در طیف رنگی های مختلف از کم رنگ تا پررنگ آن معانی متفاوتی را در بر دارند. گل رز صورتی پررنگ نماد سپاسگزاری و تشکر می باشد در حالی که گل رز صورتی کم رنگ بیانگر لطافت و ظرافت است، بخصوص هنگامی که در مناسبت های ابراز همدردی و دلسوزانه ارسال شود.

گل رز صورتی با رنگ مابین پررنگ و کم رنگ می تواند برای انواع مناسبت ها ارسال شود. خصوصا برای گرامی داشت شخصی و یا بیان تشکر و قدردانی، تمام تم های رنگ صورتی گل رز می تواند استفاده شود.


حال که شما معنی رنگ گل رز در بیشتر رنگ های موجود را می دانید، با اطمینان و خیال آسوده می توانید برای عزیزانتان یک خرید دسته گل رز مناسبی که احساس شما را به درستی منتقل کند را انجام دهید و برایش ارسال نمایید.
اگر شما احساس می کنید که خلاقیت لازم را پیداکرده اید و بیش از یک احساس و پیام را قصد دارید با خرید گل رز منتقل نمایید، می توانید یک دسته گل رز ترکیبی با آگاهی از رنگ رزها سفارش دهید. فقط مطمئن باشید رنگ رزی که انتخاب می نمایید با در نظر گرفتن اطلاعات خوانده شده در مقاله فوق، دقیقا همان حس واقعی شما را منتقل کند.

کار به همین جا ختم نمی شود! شما باید تعداد گل رز مناسبی را نیز انتخاب کنید. پس لطفا از اینجا “معنی تعداد گل رز از ۱ تا ۱۰۰” , وارد شوید و با دنیای جدیدی از گل رز آشنا شوید. بله تعجب نکنید! گل های رز به اندازه ای شگفت انگیز هستند که رنگ و تعداد آنها هر کدام داراری مفهوم خاصی هستند.

گل فروشی اینترنتی سرای گل
ارسال گل و هدیه به سراسر ایران

www.sarayegol.com