روز ولنتاین و تاریخچه ولنتاین

روز ولنتاین و تاریخچه ولنتاین

روز ولنتاین هر سال در ۱۴ فوریه برگزار می شود. اما آیا می دانید چرا ما روز ولنتاین را جشن می گیریم ، هدیه ولنتاین ارسال می کنیم و یا تاریخچه ولنتاین چیست؟
برای تاریخچه ولنتاین اعتقاد بر این است که سالها پیش در ۱۴ فوریه برای بزرگداشت شهید مسیحی مقدس ، ولنتاین جشن گرفته شده بود. با گذشت سالها ، روز ولنتاین به مناسبتی مبنی بر عشق و عاشقانه تبدیل شده است. امروزه با تبادل هدیه ولنتاین از جمله شکلات ، گل، عروسک و هدایا میان خانواده ، دوستان و عشاق در سراسر جهان روز ولنتاین جشن گرفته می شود.

روز ولنتاین را ما در گل فروشی آنلاین سرای گل با تمام وجود زندگی می کنیم و حس می کنیم تا مطمئن شویم که این روز یک روز خاص بین شما و عزیزان شماست و هدیه ولنتاین شما به محبوتان و عزیزان دلتان را به عاشقانه و تاثیرگذارترین ترین شکل ممکن آماده کنیم و برای تحقق آن تلاش می کنیم. تمام تلاش و سعی ما برای برقراری پیوند عاطفی و مستحکم تر میان قلب های عاشق است.

روز ولنتاین برابر ۱۴ فوریه و ۲۵ و یا ۲۶ بهمن می باشد. این مقاله توضیح کاملی از تاریخچه ولنتاین و هدیه های متنوع ویژه روز ولنتاین را می دهد

روز ولنتاین چه تاریخی است؟

روز ولنتاین به روز عشاق نیز شهرت دارد که در اکثر کشورهای جهان در این روز عشاق با هدیه های مخصوصی از جمله شکلات، عروسک و گل رز قرمز پیام عشق خود را به آنکه دوستش دارند ارسال می کنند. این مناسبت هر سال در روز ۱۴ فوریه برگزار می‌شود. در تقویم شمسی ولنتاین در روز ۲۵ بهمن ماه می باشد. البته به دلیل تفاوت تقویم شمسی و میلادی در بعضی سالها ممکن است ۲۶ بهمن ماه باشد.

تاریخچه ولنتاین چیست؟

تاریخچه ولنتاین از یک داستان آمیخته با افسانه در پی ماجرای یک کشیش به نام والنتین شکل گرفته است. این افسانه به سه شکل روایت شده است. در این افسانه کشیشی به نام والنتین زندگی می کرد. فرمانروای آن زمان، معتقد بود که مردان مجرد نسبت به آنانی که همسر و فرزند دارند سربازان جنگجو تر و مجرب تری هستند. و به این دلیل مردان جنگجوی روم حق ازدواج کردن نداشتند. ولی کشیش والنتین با این عقیده مخالف بود و جنگجویان رومی را به نکاح دختران محبوبشان در می آورد و به همین دلیل به امر فرمانروا کشته شد.
این افسانه به این شکل نیز بیان شده است که کشیش والنتین دلباخته دختر زندانبانش شده است و برای ابراز علاقه خود یک کارت به این دختر جوان فرستاد که روی آن نوشته شده بود: “از طرف والنتین تو”.
روایت دیگری از این افسانه به این شکل بیان شده است که کشیش والنتین به دلیل نجات دادن مسیحیان که مورد آزار و اذیت رومیان بودند کشته شده است.

به این ترتیب روز ۱۴ فوریه در سراسر جهان روز عشاق نام گرفت و در سراسر دنیا دل های عاشق در این روز به تپش در می آید و در پی ابراز علاقه به محبوب خود هدیه های ویژه ای برای یکدیگر ارسال می کنند.

روز ولنتاین ویژه قلب هایی است که عاشقانه برای یکدیگر می تپند و افرادی که همدیگر را صمیمانه دوست دارند. با این تفسیر در روز ولنتاین برای هر آنکه دوستش دارید هدیه ارسال کنید و نشان دهید که عشق میان شما ابدی و جاودانه خواهد ماند.

ما در گلفروشی اینترنتی سرای گل شاهد ابراز علاقه افراد مختلف از جمله مادر به فرزند، زوج های عاشق و دوستان قدیمی بودیم. جالب است بدانید زوج هایی که از پیوند آنها سالیان داز گذشته نیز در روز ولنتاین عشق خود را یادآوری می کنند که یکی از زیباترین صحنه هایی است که ما در تیم سرای گل هنگام تحویل هدیه ولنتاین به این عزیزان تجربه کرده ایم از جمله به پدر و مادرهای مهربان و دوست داشتنی می توانیم اشاره کنیم.

گلفروشی اینترنتی سرای گل
ارسال گل و هدیه به سراسر جهان

www.sarayegol.com